Δίκαιη νίκη Αστέρα Μαρμάρων

Πάρος

Καλύτερος ο Αστέρας Μαρμάρων πήρε στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς τη νίκη με 2-1 από τον ΑΠΣ Κύθνου.

Η ομάδα των Μαρμάρων προηγήθηκε 1-0 στο 4ο λεπτό, όταν ο Χαραλαμπίδης μέσα από την περιοχή έδωσε με σουτ την πρωτοπορία για την ομάδα του.

Η ομάδα της Κύθνου είχε στη συνέχεια (25ο λεπτό), μία μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει με τον Κούτσι, αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι της Παριανής ομάδας.

Τα συνεχή λάθη της Κύθνου εκμεταλλεύτηκε και πάλι ο Χαραλαμπίδης στο 50ο λεπτό, όταν και έγραψε το 2-0 για τον Αστέρα Μαρμάρων.

Το μόνο που κατάφεραν στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ήταν να ισοφαρίσουν με τον Ηλιού, στο 85ο λεπτό.

Αστέρας Μαρμάρων: Μπάκο, Κρητικός, Σούλι, Καζακίδης, Παρζάλης, Μάτσος, Αντιπαριώτης, Ρούπας, Χαραλαμπίδης, Μπελούκης (Κένερ), Κλουβάς.

Κύθνος: Λεβαντής, Κούτσι, Ψαρράς, Γονιδάκης, Ηλιού, Μπιζικούκης, Θ. Γονίδης, Μ. Γονίδης (Δανιήλ), Βιτάλης (Μανωλίκας), Φιλιππαίος, Λαρετζάκης.