Απίστευτο γκολ Βιτζηλαίου από τη σέντρα, μεγάλη νίκη Μαρπησσαϊκού

Πάρος

Σημαντική νίκη –για το «κυνήγι» των τριών πρώτων προνομιούχων θέσεων- πέτυχε ο Μαρπησσαϊκός

στο γήπεδο των Μαρμάρων, καθώς επιβλήθηκε με 3-2 επί του Πανσιφναϊκού.

Οι Μαρπησσαϊοι προηγήθηκαν στο 19ο λεπτό με 1-0 ύστερα από γκολ του πρώτου σκόρερ του Β’ Ομίλου, Βιτζηλαίου, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, σχεδόν από τη σέντρα (Βλ. φωτό).

Η ομάδα της Σίφνου ισοφάρισε στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Λεμπέτη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία των Παριανών αμυντικών. Στο 49ο λεπτό οι Μαρπησσαίοι πήραν πάλι το προβάδισμα στο σκορ με σουτ του Τζανακόπουλου.

Ο πολύ καλός Πανσιφναϊκός ισοφάρισε εκ νέου στο 74ο λεπτό με τον Γ. Γεωργούλη. Ο Μαρπησσαϊκός αμέσως μετά πέρασε μαζικά στην επίθεση και με τον μόνιμο σκόρερ του Βιτζηλαίο, πέτυχε το τελικό 3-2.

Μαρπησσαϊκός: Ανουσάκης, Τριαντάφυλλος, Κορρές, Παπαδόπουλος, Αντωνόπουλος, Βράπι (Εσάι), Κ. Τζανακόπουλος, Βιτζηλαίος, Τσιγώνιας, Μ. Τζανακόπουλος, Φραντζής (Ντζουμανίκας)

Πανσιφναϊκός: Κάραβος, Φράγκος, Τσέλιος, Ναδάλης, Γιαρεμές, Λεμπέσης, Ατσόνιος (Β. Γεωργούλης), Χρυσός, Γ. Γεωργούλης, Τσίνα, Μαυρογιάννης (Κίτσαλης).