16
Κυρ, Δεκ

Άνετη νίκη Μαρπησσαϊκού

Αθλητικά

Με το εμφατικό 5-0 ο Μαρπησσαϊκός κέρδισε το Σάββατι 10/2, τον Αστέρα Μαρμάρων, σ’ έναν αγώνα για τον Β’ όμιλο της ΕΠΣ Κυκλάδων, που δεν αντέχει καμία κριτική.

Το σκορ για τον Μαρπησσαϊκό άνοιξε στο 25ο λεπτό ο Παντελαίος. Ο Παντελαίος ήταν και ο πρωταγωνιστής του δεύτερου γκολ για τον Μαρπησσαϊκό, καθώς κέρδισε πέναλτι στο 63ο λεπτό, το οποίο ευστόχησε ο Βιτζηλαίος.

Ο Κορρές με κεφαλιά στο 74ο λεπτό έγραψε το 3-0 για τους τυπικά γηπεδούχους Μαρπησσαίους, ενώ ο Βράπι το 4-0 στο 82ο λεπτό. Το τελικό 5-0 για τον Μαρπησσαϊκό, έγραψε ο Εσάι με ατομική ενέργεια στο τέλος του αγώνα.

Οι πρωταγωνιστές

Μαρπησαϊκός: Ανουσάκης, Κορρές, Τριαντάφυλλος, Παπαδόπους (Γεμελιάρης), Δ. Κρητικός (Εσάι), Αντωνόπουλος, Βιτζηλαίος, Παντελαίος, Βράπι, Τσιγώνιας (Κιοσέ), Ε. Κρητικός (Χριστόφορος).

Αστέρας Μαρμάρων: Μπάκο, Σούλι (Κρητικός), Σ. Μπελούκης, Καρανίκης (Γαβαλάς), Παρζάλης, Φυρίγγος, Αντιπαριώτης, Ρούπας, Χαραλαμπίδης, Α. Μπελούκης, Καζακίδης

Διαιτητής: Β. Ρούσσος, με βοηθούς τον κ. Βακόνδιο και την κ. Μαργαρίτη.