17
Δευ, Δεκ

Μουντιάλ 2018: Το πανόραμα -Αποτελέσματα, επόμενοι αγώνες, βαθμολογίες

> Ποδόσφαιρο

Δείτε τι έχει γίνει μέχρι τώρα, τα επόμενα ματς και την πορεία έως τον τελικό.


1ος όμιλος
1η αγωνιστική (14-15/06)
Ρωσία - Σαουδική Αραβία            5-0
Αίγυπτος - Ουρουγουάη              0-1

2η αγωνιστική (19-20/06)
Ρωσία - Αίγυπτος                        3-1
Ουρουγουάη - Σαουδική Αραβία   1-0

Ομάδες N-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ρωσία 2-0-0 8-1 6
2. Ουρουγουάη 2-0-0 2-0 6
3. Σαουδική Αραβία 0-0-2 0-6 0
4. Αίγυπτος 0-0-2 1-4 0

3η αγωνιστική (25/06)
Ουρουγουάη - Ρωσία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Σαουδική Αραβία - Αίγυπτος (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (15/06)
Μαρόκο - Ιράν                  0-1
Πορτογαλία - Ισπανία       3-3

2η αγωνιστική (20/06)
Πορτογαλία - Μαρόκο      1-0
Ιράν - Ισπανία                  0-1

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Πορτογαλία 1-1-0 4-3 4
2. Ισπανία 1-1-0 4-0 4
3. Ιράν 1-0-1 1-1 1
4. Μαρόκο 0-0-2 0-2 0

3η αγωνιστική (25/06)

Ιράν - Πορτογαλία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
Ισπανία - Μαρόκο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Γαλλία - Αυστραλία       2-1
Περού - Δανία               0-1

2η αγωνιστική (21/06)
Δανία - Αυστραλία        1-1
Γαλλία - Περού              1-0

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Γαλλία 2-0-0 3-1 6
2. Δανία 1-1-0 3-2 4
3. Αυστραλία 0-1-1 2-3 1
4. Περού 0-0-2 0-2 0

3η αγωνιστική (26/06)
Δανία - Γαλλία (17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Αυστραλία - Περού (17:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (16/06)
Αργεντινή - Ισλανδία         1-1
Κροατία - Νιγηρία              2-0

2η αγωνιστική (21-22/06)
Αργεντινή - Κροατία          0-3
Νιγηρία - Ισλανδία             2-0

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Κροατία 2-0-0 5-0 6
2. Νιγηρία 1-0-1 2-2 3
3. Ισλανδία 0-1-1 1-3 1
4. Αργεντινή 0-1-1 1-4 1

3η αγωνιστική (26/06)
Νιγηρία - Αργεντινή (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ισλανδία - Κροατία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (17/06)
Κόστα Ρίκα - Σερβία           0-1
Βραζιλία - Ελβετία             1-1

2η αγωνιστική (22/06)
Βραζιλία - Κόστα Ρίκα        2-0
Σερβία - Ελβετία                1-2

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Βραζιλία 1-1-0 3-1 4
2. Ελβετία 1-1-0 3-2 4
3. Σερβία 1-0-1 2-2 3
4. Κόστα Ρίκα 0-0-2 0-3 0

3η αγωνιστική (27/06)

Σερβία - Βραζιλία (21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Ελβετία - Κόστα Ρίκα (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (17-18/06)
Γερμανία - Μεξικό                0-1
Σουηδία - Ν. Κορέα             1-0

2η αγωνιστική (23/06)
Ν. Κορέα - Μεξικό               1-2
Γερμανία - Σουηδία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Μεξικό 2-0-0 3-1 6
2. Σουηδία 1-0-0 1-0 3
3. Γερμανία 0-0-1 0-1 0
4. Νότια Κορέα 0-0-2 1-3 0

3η αγωνιστική (27/06)
Ν. Κορέα - Γερμανία (17:00, Kazan Arena, Καζάν)
Μεξικό - Σουηδία (17:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

7ος όμιλος
1η αγωνιστική (18/06)
Βέλγιο - Παναμάς         3-0
Τυνησία - Αγγλία          1-2

2η αγωνιστική (23-24/06)
Βέλγιο - Τυνησία           5-2
Αγγλία - Παναμάς (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Βέλγιο 2-0-0 8-2 6
2. Αγγλία 1-0-0 2-1 3
3. Τυνησία 0-0-2 3-7 0
4. Παναμάς 0-0-1 0-3 0

3η αγωνιστική (28/06)
Αγγλία - Βέλγιο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Παναμάς - Τυνησία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (19/06)
Κολομβία - Ιαπωνία            1-2
Πολωνία - Σενεγάλη           1-2

2η αγωνιστική (24/06)
Ιαπωνία - Σενεγάλη (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)
Πολωνία - Κολομβία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

Ομάδες Ν-Ι-Η Τέρματα Βαθμοί
1. Ιαπωνία 1-0-0 2-1 3
2. Σενεγάλη 1-0-0 2-1 3
3. Πολωνία 0-0-1 1-2 0
4. Κολομβία 0-0-1 1-2 0

3η αγωνιστική (28/06)
Ιαπωνία - Πολωνία (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
Σενεγάλη - Κολομβία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)

Φάση «16» (30/6-3/7)
1) Νικητής 3ου ομίλου - Δεύτερος 4ου ομίλου (30/06, 17:00, Kazan Arena, Καζάν)
2) Νικητής 1ου ομίλου - Δεύτερος 2ου ομίλου (30/06, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
3) Νικητής 2ου ομίλου - Δεύτερος 1ου ομίλου (01/07, 17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
4) Νικητής 4ου ομίλου - Δεύτερος 3ου ομίλου (01/07, 21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
5) Νικητής 5ου ομίλου - Δεύτερος 6ου ομίλου (02/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
6) Νικητής 7ου ομίλου - Δεύτερος 8ου ομίλου (02/07, 21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
7) Νικητής 6ου ομίλου - Δεύτερος 5ου ομίλου (03/07, 17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
8) Νικητής 8ου ομίλου - Δεύτερος 7ου ομίλου (03/07, 21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

Προημιτελική Φάση (6-7/7)
 9) Νικητής 1 - Νικητής 2 (06/07, 17:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
10) Νικητής 5 - Νικητής 6 (06/07, 21:00, Kazan Arena, Καζάν)
11) Νικητής 7 - Νικητής 8 (07/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
12) Νικητής 3 - Νικητής 4 (07/07, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Ημιτελική Φάση (10-11/7)
13) Νικητής 9 - Νικητής 10 (10/07, 21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
14) Νικητής 11 - Νικητής 12 (11/07, 21:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)

«Μικρός» Τελικός (14/7)
Ηττημένος 13 - Ηττημένος 14 (17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)

Τελικός (15/7)
Νικητής 13 - Νικητής 14 (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)



Πηγή: iefimerida.gr