Ήττα για τον Νηρέα στο κύπελλο

> Ποδόσφαιρο

Με 1-3 ηττήθηκε ο Νηρέας στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς, από το Φιλώτι, για τον πρώτο γύρο του κυπέλου της ΕΠΣ Κυκλάδων.

Η ομάδα της Νάξου κέρδισε από νωρίς τον χώρο του κέντρου του γηπέδου και έβγαζε με ευκολία επιθέσεις στην καρδιά της άμυνας του Νηρέα. Οι Ναξιώτες προηγήθηκαν στο 21ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζούλη.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου το Φιλώτι πέτυχε το 0-2 έπειτα από ψηλοκρεμαστό σουτ του Ευριπιώτη. Το καλύτερο όμως γκολ για τους Ναξιώτες ήρθε στο 56ο λεπτό, όταν με μία βολίδα ο Απ. Μανουσάκης έγραψε το 0-3. Το γκολ της τιμής για τους Ναουσαίους πέτυχε ο Παπαδόπουλος στο 66ο λεπτό.

Οι πρωταγωνιστές

Νηρέας: Ζουμής, Λ. Ρούσσος. Η. Ζούμης (Ρεσουλάι), Γ. Ρούσσος, Ραμπαβίλας, Μπαρμπαρίγος, Σουλεϊμάνι (Χ. Ρούσσος), Άλικο, Βράπι, Αρκουλής, Παπαδόπουλος.

Φιλώτι: Βασιλάκης, Ισμαϊλάι, Κουφόπουλος, Α. Μουστάκης (Λιοφάγος), Δ. Μουστάκης (Χ. Μανιός), Βερύκκοκος (Σ. Μανιός), Πράσινος (Μαστορόπουλος), Ζούλης, Ευρυπιώτης, Σάντε, Κοττάκης.

Διαιτητής: Βακόνδιος με βοηθούς τον κ. Καλογερά και την κ. Σ. Μαργαρίτη.