"Διαστημικός" ο Πλοηγός κέρδισε με διαφορά τον ΑΟΠ

> Μπάσκετ

Δεύτερη συνεχή νίκη του Πλοηγού Αντιπάρου, στο πρωτάθλημα παίδων, της ΕΣΚ Κυκλάδων, με 71-52 επί του ΑΟΠ.

Η ομάδα της Αντιπάρου ήταν καλύτερη στο β’ ημίχρονο και κέρδισε δίκαια την ομάδα της Παροικιάς. Ο ΑΟΠ σε καίρια σημεία του αγώνα έδειξε ότι δεν μπορούσε να διαχειριστεί την κατάσταση και όσες ενέργειες έκανε στο α’ ημίχρονο για να πάρει διαφορά στο σκορ, αυτό δεν μπορούσε να γίνει. Με τον παραπάνω τρόπο πήγαινε ο αγώνας έως και το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Πλοηγός Αντιπάρου εμφανίστηκε στον αγωνιστικό χώρο «διαστημικός» και πέτυχε 30(!) πόντους, αφού οι παίκτες του έβλεπα ν το καλάθι σαν βαρέλι!

Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 17-16, 27-27, 38-41, 52-71.

Οι πρωταγωνιστές:

ΑΟΠ: Λάβδας 3 (1), Αλιπράντης 19 (2), Μπομποτάς, Γυφτόπουλος 9, Πάσσαρης, Δαφερέρας, Θωμόπουλος 11 (1), Δρόσος 4, Καπετανέας, Ανδρεάδης 2, Σκιαδάς, Πετρόπουλος 4.

Πλοηγός: Λασκαρίδης, Ανδρ. Φαρούπος 9, Π. Μαρινάτος Π., Δ. Μαρινάτος 6, Χρ. Φαρούπος 11, Χρ. Αθανασίου, Χιούσα 8, Καλάργυρος 14, Σκιαδάς, Τριαντάφυλλος 23 (2), Φρ. Αθανασίου.

Διαιτητές: Θεοδοσίου, Σαμοθράκης.