17
Κυρ, Φεβ

Νίκη ΑΟΠ με 42-32 για τον Β’ όμιλο παίδων της ΕΣΚΚ | Βαθμολογία

> Μπάσκετ

Με σκορ 42-32 ο ΑΟΠ κέρδισε τα Φανάρια Νάξου στο κλειστό γυμναστήριο Μάρπησσσας, για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΣΚ Κυκλάδων.

Ο ΑΟΠ ξεκίνησε τον αγώνα με πολλά προβλήματα στις επιθετικές του επιλογές και στο πρώτο ημίχρονο βρισκόταν συνεχώς πίσω στο σκορ.

Το δεύτερο ημίχρονο η παριανή ομάδα μεταμορφώθηκε. Έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο τρίτο δεκάλεπτο και στη συνέχεια πετούσε φλόγες μέσα στον αγωνιστικόχ ώρο, κατακτώντας μία δίκαιη και μεγάλη νίκη.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα ήταν: 9-11, 16-25 (ημ.) 29-29 και 42-32.

Ο ΑΟΠ αγωνίστηκε με τους: Λάβδα, Αλιπράντη 14, Μπομποτά 15, Γυφτόπουλο, Πάσσαρη, Δαφερέρα, Θωμόπουλο 13 (2), Δρόσο, Καπετανέα, Ανδρεάδη, Σκιαδά και Πετρόπουλο.