Η «Φωνή της Πάρου» βρίσκεται στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς και θα σας μεταφέρει live την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Α.Ε. Πάρου και του Α.Σ. Σαντορίνης, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Κυκλάδων.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Α.Ε. Πάρου: (Αλεξανδρής), Ρούσσος, Δ. Κρητικός (70′ Καργιώτης), Παπαδόπουλος, Καμπάσης, Γιαννούλης (83′ Παντελαίος), Μουράι, Μανδραβέλης, Βασιλόπουλος, Εσάι, Βαθρακοκοίλης, Ε. Κρητικός (83′ Κρ. Λόκα).
Α.Σ. Σαντορίνης: (Κωνσταντόπουλος), Σιγάλας, Αμετάι, Χάλαρης, Μπιρμπίλη, Φέκας, Λούκα, Θαναηλάκης (77′ Ρούσσης), Σιμιτσής, Μαναριώτης (88′ Κάτσι), Φίλων, Πάπα (63′ Στρατηγάκης).

Η εξέλιξη του αγώνα

2′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (1-0) με σουτ του Καμπάση μέσα από την περιοχή, έπειτα από ολιγωρία της αντίπαλης άμυνας.

14′: Διπλή ευκαιρία για τη Σαντορίνη, αρχικά με χαμένο τετ α τετ του Μαναριώτη και στην εξέλιξη της φάσης με πλασέ του Πάπα που πέρασε άουτ.

15′: Γκολ για τη Σαντορίνη (1-1) με πλασέ του Πάπα, έπειτα από σέντρα του Φίλων από αριστερά.

19′: Γκολ για τη Σαντορίνη (1-2) με ωραίο σουτ στη κίνηση του Φίλων, μετά από πάσα του Θαναηλάκη.

31′: Ευκαιρία για τη Σαντορίνη, όταν σε σέντρα του Χάλαρη από αριστερά ή κεφάλια του Θαναηλάκη έφυγε λίγο άουτ.

32′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου, όταν σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου ο τερματοφύλακας Σιγάλας μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.

34′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου, όταν σε γύρισμα του Βασιλόπουλου από δεξιά ο Ε. Κρητικός σούταρε στη κίνηση και ο Σιγάλας απόκρουσε.

44′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου, όταν σε σέντρα του Βασιλόπουλου από δεξιά ο Εσάι πήρε τη κεφάλια αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

49′: Γκολ για τη Σαντορίνη (1-3) με ψύχραιμο πλασέ του Μαναριώτη, που βγήκε τετ α τετ με τον Ρούσσο σε αντεπίθεση.

55′: Ευκαιρία για τη Σαντορίνη, όταν σε δυνατό σουτ του Μπιρμπίλη έξω από την περιοχή ο τερματοφύλακας Ρούσσος έδιωξε σωτηρία στη δεξιά του γωνία.

58′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου, όταν σε σέντρα του Εσάι από αριστερά ο Βαθρακοκοίλης σούταρε στη κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε μακριά από την εστία.

84′: Ευκαιρία για τη Σαντορίνη, όταν σε σουτ του Μαναριώτη από το ύψος του πέναλτι απόκρουσε ο γκολκίπερ Ρούσσος.

• Πριν τη σέντρα του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, στη μνήμη του Γεωργίου Κρητικού (Μπόλας), παλαίμαχου ποδοσφαιριστή του Μαρπησσαϊκού, που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή.

Επιμέλεια: Δημήτρης Τσερεντζούλιας