Η «Φωνή της Πάρου» βρίσκεται στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς και θα σας μεταφέρει live την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Α.Ε. Πάρου και του Παμμηλιακού, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Κυκλάδων.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Α.Ε. Πάρου: (Αλεξανδρής), Βασιλάρης, Δ. Κρητικός (69′ Τσόκα), Παπαδόπουλος, Μουράι (57′ Μπερνικόλας), Καμπάσης, Μανδραβέλης (62′ Γαβαλάς), Ε. Κρητικός, Γιαννούλης, Βαθρακοκοίλης, Βασιλόπουλος, Εσάι.
Παμμηλιακός: (Πατσούρας), Πρίφτη, Μαρκαντώνης, Αϊβαλιώτης, Κυρίτσης, Ατανάσοφ, Δίμσης, Αμπντού Σαρ, Ντιούφ, Σάντα (36′ λ.τ. Ζούλιας), Παπαδημητρίου, Παππάς.

Η εξέλιξη του αγώνα

5′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (1-0). Σε σέντρα του Βαθρακοκοίλη από δεξιά, ο Βασιλόπουλος με κεφαλιά-πάσα βρήκε τον Εσάι και ο τελευταίος με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

10′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (2-0). Σε σέντρα του Δ. Κρητικού από δεξιά, ο Βαθρακοκοίλης με κοντινή κεφαλιά, στο δεύτερο δοκάρι, σκόραρε.

21′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (3-0). Από λάθος στην αμυντική λειτουργία του Παμμηλιακού, ο Ε. Κρητικός με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

26′: Γκολ για τον Παμμηλιακό (3-1). Με ωραίο σουτ του Παππά, από το ύψος του πέναλτι, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ, έχοντας ανεβάσει την απόδοσή τους.

39′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου. Σε σουτ του Γιαννούλη από το ημικύκλιο της περιοχής, ο τερματοφύλακας Πρίφτη απόκρουσε σωτήρια στην αριστερή του γωνία.

47′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (4-1). Σε ωραία ατομική ενέργεια του Βαθρακοκοίλη και γύρισμα από δεξιά, ο Εσάι με πλασέ στη κίνηση σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

50′: Γκολ για τον Παμμηλιακό (4-2). Σε φάουλ του Παπαδημητρίου, ο Ντιούφ με κοντινή προβολή νίκησε τον Βασιλάρη και σκόραρε.

52′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (5-2). Σε νέα προσπάθεια του Βαθρακοκοίλη, ο Εσάι έγινε αποδέκτης της μπάλας και με πλασέ σημείωσε χατ-τρικ.

55′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (6-2). Έπειτα από συνεργασία των Ε. Κρητικού και Βαθρακοκοίλη, ο τελευταίος βγήκε τετ α τετ με τον Πρίφτη και με πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ.

68′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου. Σε μπαλιά του Δ. Κρητικού, ο Εσάι πήρε την κεφάλια στην κίνηση αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

70′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου. Σε σουτ του Γιαννούλη από τον άξονα, η μπάλα πέρασε άουτ πάνω από την αντίπαλη εστία.

72′: Ευκαιρία για τον Παμμηλιακό. Σε σέντρα του Μαρκαντώνη από δεξιά, ο Ντιούφ πήρε την κεφάλια και ο Βασιλάρης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

80′: Δοκάρι για την Α.Ε. Πάρου. Σε κόρνερ του Γιαννούλη από δεξιά, ο Εσάι πήρε ωραία κεφαλιά όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Επιμέλεια: Δημήτρης Τσερεντζούλιας