Πολύ καλή παρουσία, που συνδυάστηκε με συγκομιδή 10 μεταλλίων, κατέγραψε το τμήμα στίβου του Α.Ο. Πάρου στο διασυλλογικό πρωτάθλημα Κ14 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό στάδιο Νάξου.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες του Α.Ο.Π. αγωνίστηκαν στα 60 μ., στα 800 μ. και στο μήκος και οι νικητές αναδείχθηκαν τόσο ανά αγώνισμα ξεχωριστά, όσο και στο τρίαθλο βάσει βαθμολογίας των παραπάνω αγωνισμάτων.

Στο τρίαθλο, η Ολυμπία-Καλλιόπη Παντελαίου και ο Ραφαήλ Δρακάκης κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο, ενώ την τρίτη θέση και το χάλκινο πήρε η Χρυσή Σκαραμαγκά. Ειδικότερα, στα αγωνίσματα, η Ολυμπία-Καλλιόπη Παντελαίου πήρε χρυσό στα 60 μ. και στα 800 μ. και χάλκινο στο μήκος, ο Ραφαήλ Δρακάκης πήρε αργυρό στα 60 μ., στα 800 μ. και στο μήκος, ενώ αργυρό πήρε και η Χρυσή Σκαραμαγκά στα 800 μ.

Σημειώνεται ότι, στους αγώνες συμμετείχαν ακόμα αθλητές και αθλήτριες από τον Πανναξιακό, τον Ήφαιστο Θήρας, τον Παμμηλιακό και τον Ναξιακό.