Σε συνεργασία με το Αστυνομικό Τμήμα Πάρου πραγματοποιήθηκε σεμινάριο προς τους μαθητές της Α’ Λυκείου του ΓΕ.Λ. Πάρου, την Τετάρτη (31/1) στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων «Γιάγκος Αργυρόπουλος», για την οδική αγωγή και τα τροχαία ατυχήματα, με αφορμή τον μεγάλο αριθμό τροχαίων ατυχημάτων στη χώρα αλλά και στο νησί μας. Στόχος ήταν η ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών σε ζητήματα οδικής ασφάλειας.
Η διεύθυνση και οι μαθητές ευχαρίστησαν το Αστυνομικό Τμήμα Πάρου για την ανταπόκριση στο αίτημα τους, καθώς και τον Αστυνόμο Β’, Παναγιώτη Μεταξά, ο οποίος μίλησε για τα τροχαία ατυχήματα.
![](https://i0.wp.com/fonitisparou.gr/wp-content/uploads/2024/02/gel_elas2.jpg?resize=696%2C387&ssl=1)