Η «Φωνή της Πάρου» βρίσκεται στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς και θα σας μεταφέρει live την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ του Α.Ο. Πάρου και της Α.Ε. Πάρου, στο πλαίσιο της Β’ Φάσης του κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Κυκλάδων.

Η ταυτότητα του αγώνα

Ώρα έναρξης: 15.15
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Παροικιάς
Διαιτητής: Κουζούμης Ι.
Βοηθοί: Βακόνδιος Μ., Ρούσσος Ε.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Α.Ο. Πάρου: (Τριανταφυλλάκος), Αντ. Νικολάου, Μαραγκουδάκης, Κρίσπης, Αποστολόπουλος (67′ Ρούσσος), Κουρμούκης (67′ Λάμπρου), Τριανταφυλλίδης (63′ Αρκουλής), Δαφερέρας, Φ. Πούλιος, Βοσινάκης (63′ Μπέτσα), Μουρλάς (46′ Ζέλα), Αλιφιέρης.
Α.Ε. Πάρου: (Αλεξανδρής), Βασιλάρης, Μανδραβέλης (46′ Τσόκα), Γκ. Λόκα, Γιαννούλης (46′ Μπερνικόλας), Καμπάσης, Μουράι (58′ Κρ. Λόκα), Καργιώτης, Ε. Κρητικός (58′ Αλιπράντης), Εσάι (46′ Στ. Κρητικός), Βασιλόπουλος, Βαθρακοκοίλης.

Η εξέλιξη του αγώνα

5′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (0-1) με προβολή του Βαθρακοκοίλη, έπειτα από μπαλιά του Γιαννούλη.

7′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (0-2) με πλασέ του Μουράι, μετά από ωραία τριγωνική συνεργασία.

15′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου, όταν σε σουτ του Εσάι ο Αντ. Νικολάου μπλόκαρε σταθερά τη μπάλα.

25′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (0-3) με σουτ του Βασιλόπουλου από το ημικύκλιο της περιοχής.

36′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου, όταν σε σουτ του Βαθρακοκοίλη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.

38′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου, όταν σε γύρισμα του Γκ. Λόκα από αριστερά, ο Βασιλόπουλος σούταρε στη κίνηση άουτ.

46′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (0-4) με πλασέ του Βαθρακοκοίλη απότο ύψος του πέναλτι, μετά από κάθετη πάσα του Μουράι.

49′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου, όταν σε σέντρα του Βαθρακοκοίλη από δεξιά ο Στ. Κρητικός σούταρε στη κίνηση και ο γκολκίπερ Αντ. Νικολάου έδιωξε σε κόρνερ.

55′: Ευκαιρία για τον Α.Ο. Πάρου, όταν σε αντεπίθεση ο Βοσινάκης με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.

57′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (0-5) με πλασέ του Στ. Κρητικού μέσα στη περιοχή, έπειτα από σέντρα του Βαθρακοκοίλη από δεξιά.

60′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου, όταν σε κόρνερ του Ε. Κρητικού από αριστερά η κεφαλιά του Βαθρακοκοίλη έφυγε ελάχιστα άουτ.

62′: Ευκαιρία για την Α.Ε. Πάρου, όταν σε σέντρα του Γκ. Λόκα από αριστερά ο Βαθρακοκοίλης σε κενή εστία πλάσαρε άουτ.

70′: Γκολ για την Α.Ε. Πάρου (0-6) με όμορφο διαγώνιο σουτ του Αλιπράντη, που κόντραρε ελαφρώς στον Ρούσσο.

74′: Ευκαιρία για τον Α.Ο. Πάρου, όταν σε φάουλ του Αρκουλή ο Αλιφιέρης με κεφάλια έστειλε τη μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.

78′: Ευκαιρία για τον Α.Ο. Πάρου, με ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Αρκουλή που απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας Βασιλάρης.

Επιμέλεια: Δημήτρης Τσερεντζούλιας